Rosapepsid

Rosapepsid

|Samfrakt 3 dagar

Om

Upplands Väsby | Reg. May 2002

64 Följare
116 Följer
28 Annonser

FLYTTRENSNING PÅGÅR

Viss fördröjning av postande kan hända- men försöker sända så fort det går - håll ut!
Meddelar ALLTID när det paketet / brevet kan sändas

Har köpt&sålt HÄR på Tradera sedan 2002.
Sänder det mesta av större ting från Ombud med DHL eller PostNord ( som jag har väldigt dåliga erfarenheter av så försöker att sända med trygga duktiga DHL hellre) DB Schenker eller Instabox.
Men om man köper sånt mindre som går ner i en gul Postlåda med PostNord, med frimärken/ portokod på brev i postlådan brukar jag filma en snutt / fotografera brevet för bägges säkerhet. Numera oftast INNAN det postas för vår bägges trygghet.
Har nämligen fått trasiga/ öppnade brev hem från bra säljare här inne ,och några paket hem har varit blodspill på ; brevbärarna var dock oskyldiga till kladdet ?
Har helst bara avhämtning av de större sakerna ; annars generellt sett ej avhämtning = beror på att jag är sjuk, så ibland kan sändandet dröja lite och därför svårt att planera avhämtning här, men det går = ibland gör jag undantag efter överenskommelse och efter betalning+ trevlig konversation från köparen.
Tryckt på KÖP från kunder gäller, jag blockar o rapporterar till Tradera vid ’strul’, är inte lättlurad eller elak , är bara sjukt less på att utsättas för scammers och bs.
Beskriver så gott det går, och har haft katt, men ej sedan påsk -25
men torkar av / rengör så gott jag kan med ostadiga händer, så tänk på det, det KAN finnas fingeravtryck och något pälsstrå trots allt… jag gör mitt bästa och är man missnöjd , kontakta i meddelanden här INNE i inloggat läge först , bättre att kommunicera , att använda sina ord och lösa problem än att lägga negativt omdöme- jag lägger bara negativt om jag blivit orättvist behandlad av kund/ säljare eller efter kund fått varan men attackerar via någon form av kommunikation- eller kommer med rena hot som kunde ha undvikits innan köp genom att Ställa Frågor OM jag glömt skriva detalj eller liknande .
Om jag lagt upp annons
på ’ fel ställe- under fel rubrik’ är det oftast Traderas AI som strulat- men om man frågar med respekt svarar jag med respekt . Som sagt, ärlighet varar längst
och respekt är viktigt .
Här är RÖKFRITT, inga husdjur,
inga starka dofter, är allergiker och astmatiker.
Om man svarar på meddelanden och sköter affären snyggt så lägger jag självklart positivt omdöme.
Välkammad utter !

Sluttid11 mar 17:24.
Pris:130 kr,Köp nu.
Sluttid19 feb 15:27.
Pris:198 kr,Köp nu.
Sluttid14 mar 07:07.
Pris:135 kr,Köp nu.
Sluttid16 mar 20:43.
Pris:145 kr,Köp nu.
Sluttid18 feb 14:49.
Pris:259 kr,Köp nu.
Sluttid18 feb 15:55.
Pris:475 kr,Köp nu.
Sluttid18 feb 09:24.
Pris:90 kr,Köp nu.
Sluttid16 mar 22:09.
Pris:40 kr,Köp nu.
Sluttid18 feb 14:57.
Pris:280 kr,Köp nu.
Sluttid20 feb 10:13.
Pris:350 kr,Köp nu.
Sluttid16 mar 22:46.
Pris:50 kr,Köp nu.
Sluttid16 mar 23:16.
Pris:50 kr,Köp nu.
Sluttid14 mar 07:12.
Pris:150 kr,Köp nu.
Sluttid14 mar 07:05.
Pris:100 kr,Köp nu.
Badge på objektet:Fri frakt
Sluttid25 feb 09:22.
Pris:200 kr,Köp nu.
Sluttid28 feb 20:42.
Pris:200 kr,Utropspris.
Sluttid17 mar 00:06.
Pris:78 kr,Köp nu.
Sluttid25 feb 17:38.
Pris:30 kr,Köp nu.
Sluttid16 mar 19:26.
Pris:365 kr,Köp nu.
Sluttid16 mar 20:36.
Pris:20 kr,Köp nu.