2x Royal Copenhagen - Jubileumstallrikar 1777-1977 Ørsted / 1778-1978 Cook

Slutar 10 dec 15:59

Utropspris

100 kr

Köparskydd är valfritt hos företag.

ANTIQUS_BÅLSTA_AB

Bålsta, Sverige

5.0

ANTIQUS_BÅLSTA_AB

Företag

Toppsäljare

9 243 omdömen

Läs omdömen

Beskrivning

Två Royal Copenhagen Jubileusmstallrikar. En från 1977 med Hans Christian Ørsted och en från 1978 med James Cook.
Hans Christian Ørsted; dansk fysiker och kemist som upptäckte sambandet mellan elektricitet och magnetism, han var född 1777.
James Cook; upptäcktsresande. James Cook upptäckte Hawaii 1778.
Diameter ca 18 cm
Båda tallrikarna är i fint skick

Vikt ca 646 gram utan emballage

Bästa kund!

* Vi använder oss av Schenker SPÅRBART och REK. Ifall du föredrar ett annat alternativ, meddela oss så ändrar vi fraktsätt om det är möjligt. Tänk på att det som skickas med frimärke, ej spårbar frakt kan vi inte ansvara för.

* Angående eventuella skador på ett objekt som uppkommit under transport (gäller endast spårbart). Det är viktigt att du fotar BÅDE paketet och objektet, så vi kan göra en anmälan till transportbolaget innan vi kan göra en återbetalning till dig.

* Vi samfraktar gärna, om ni har köpt flera av våra objekt avvakta med betalningen tills ni får totalsumman av oss.

* Betalning sker genom någon av Traderas integrerade betallösningar.

* Önskar ni avhämta varan / varorna i vår butik går det utmärkt. Vi har normalt öppet torsdag 12-18 och fredag 12-17 samt lördag 10-14.

* För varor köpta via nätet gäller distansavtalslagen, d.v.s. köparen har 2 veckor på sig att ångra köpet. Köparen får då själv stå för frakten.

Objektnr 704 734 074

Visningar 22

Publicerad

AnmälSälj liknande

Köp mer och spara på frakten

 

Samfrakt

7 dagar

Mer från samma butik

Andra har även tittat på

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer för dig

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.