Richards69

Richards69

|Samfrakt 1 dag

Om

Landskrona | Reg. March 2019

Mitt namn är Richard och jag bor i skåne med min älskade katt Selma. Tycker tradera är en riktigt trevlig auktions samt köp & sälj-sajt full av trevliga sociala människor att göra affär med :)

Lite Policy:)
Packar alltid sålda varor med varsamhet så det ska komma fram helt och fint. Målet är att alltid skicka varan senast 24h efter betalning inkommit. Skulle det dröja en dag extra beror det på nån tillfällighet men aldrig längre än så. Viktigt att kunderna ska få sina paket snabbt för ingen vill gå och vänta längre än nödvändigt. När ni hämtar ut era paket så titta alltid så paketet är helt för att undvika eventuella skador som skett under frakten. Ta då foto innan ni öppnar paketet så det underlättar om problem med skador uppstått.

Försöker ta så bra detaljerade bilder i alla vinklar för att ni ska få en god helhetssyn på varan kvalitet och skick. Även om många objekt som säljs är beganade ska varan ändå hålla en hyfsat god kvalitet samt att alla ska bli nöjda i slutändan.
Jag brukar alltid vara tydlig med detta i beskrivning. Givetvis skulle det bli fel försöker jag alltid möta mina kunder på ett bra sätt.

Vad gäller betalning så har jag en önskan att ni som kund betalar senast på den 3:e dagen efter att ni vunnit budet och auktionen är avslutad. Detta är oxå traderas policy.
Då Tradera drar provision av mig i förskott så får jag inte tillbaks mina pengar om jag inte anmäler utebliven betalning om så skulle ske. Givetvis tar jag alltid kontakt med er som köpare först och ser om vi kan lösa det först.

Jag samfraktar givetvis varor om ni ser andra saker av intresse. Skulle nån vara av intresse ligga utanför tiden så hör av er så ordnar vi det. Ingen ska behöva betala frakt två gånger om det ligger inom rimlig tid av några enstaka dagar.

Mvh
Richard